• امروز: 1400/01/26
  • آخرین بروزرسانی: 1400/01/26
آغاز برداشت گل‌گاو زبان و کاشت بادام‌زمینی در تالش

آغاز برداشت گل‌گاو زبان و کاشت بادام‌زمینی در تالش

مدیر جهاد کشاورزی تالش از آغاز برداشت گل‌گاوزبان در سطح ۱۹۱ هکتار از اراضی ییلاقی و کوهستانی و شروع کاشت بادام‌زمینی در سطح ۹۰ هکتار از زمین‌های ساحلی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛مهندس موسوی گفت: ۲۵۶ بهره بردار در کاشت و برداشت گل گاو زبان و ۹۴ بهره بردار در تولید بادام زمینی فعال هستند و پیش بینی می شود ۵۱ تن گل گاوزبان به ارزش ۵۱ میلیارد ریال تولید شود. 

وی افزود: گل گاو زبان در مناطق ییلاقی به صورت خودرو رشد و تکثیر می یابد و به علت شرایط جوی مساعد و بارندگی مناسب نسبت به سال گذشته، پیش بینی می شود ۱۰ درصد افزایش محصول داشته باشد.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۲۳۰ نفر از کشاورزان و تولید کنندگان روستایی از تسهیلات بخش کشاورزی بهره مند شدند و برای توسعه بخش کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی و مشاغل خرد بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ۲۳۰ طرح با اشتغالزایی ۲۴۰ نفر پرداخت شده است.

مهندس موسوی گفت: در سال ۹۸ در بخش توسعه ماشین آلات کشاورزی نیز ۹۲ میلیارد ریال به خرید ۱۹۱ دستگاه با اشتغالزایی برای بیش از ۱۹۰ نفر و ۶۰میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی ۲ واحد سردخانه با اشتغالزایی برای ۳۰ نفر پرداخت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی تالش اظهار کرد: در ۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان ۲۷ هزار بهره بردار به کشت و زرع مشغول هستند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان