• امروز: 1400/01/26
  • آخرین بروزرسانی: 1400/01/26
افتتاح دو طرح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت 7 هزار تن در تالش

افتتاح دو طرح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت 7 هزار تن در تالش

افتتاح دو طرح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت 7 هزار تن در تالش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: دو سردخانه در مجموع با ظرفیت 7 هزار تن به مناسبت دهه فجر با حضور سرپرست معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، در تالش افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ دو سردخانه با ظرفیت 7 هزار تن امروز(شنبه، ۱۹ بهمن)  همزمان با هشتمین روز دهه مبارک فجر با حضور سرپرست معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارتخانه، استاندار گیلان، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

مهندس درجانی در حاشیه افتتاح این پروژه ها اظهار کرد: این دو طرح سردخانه و بسته بندی میوه در مجموع با ظرفیت 7 هزار تن با اعتباری بیش از 290 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت. 

وی با بیان اینکه یک سردخانه میوه 2 هزار تنی با اعتبار 88 هزار میلیون ریال( ۴۳ هزار میلیون ریال تسهیلات) برای 45 نفره صورت دائم و فصلی اشتغال ایجاد کرده است افتتاح شد، اذعان کرد: یک سردخانه دیگر با دمای بالای صفر درجه نیز با سرمایه گذاری 208هزار میلیون ریال(30 هزار میلیون ریال تسهیلات و 178 هزار میلیون ریال سرمایه شخصی) با اشتغالزایی 25 نفر دائمی و ۵٠ نفر فصلی، به بهره برداری رسید.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان ظرفیت سردخانه های استان را ۱۹۰ هزار تن دانست و افزود: از این ظرفیت حدود ۹۱ هزار تن در شهرستان تالش واقع شده‌ است.

درجانی گفت: علاوه بر این جوازهای صادره در شهرستان تالش با پیشرفت بالای ۴۰ درصد حدود ۲۰ هزار تن می باشد.

گفتنی است، سردخانه های فعال بالای صفر درجه سانتیگراد شهرستان تالش در مجموع ۴۰ واحد است که با ظرفیت ۹۴ هزار و ۱۰۰ تن و اشتغال برای ۵۳۳ نفر در شهرستان تالش فعالیت می کند.

که به صورت تفکیک می توان گفت؛ بخش حویق با ۱۵ واحد و ظرفیت ۲۳ هزار و ۵۰۰ تن و اشتغال ۱۵۲ نفر، در بخش کرگانرود ۲۰ واحد با ظرفیت ۵۶ هزار و ۴۰۰ تن و اشتغال ۳۳۱ نفر،  در بخش مرکزی شهرستان تالش سه واحد با ظرفیت ۷۷۰۰ تن و اشتغال ۲۵ نفر، در اسالم ۲ واحد با ظرفیت ۶ هزار و ۵۰۰ تن و اشتغال ۲۵ نفر در حال فعالیت هستند.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام‌رسان سروش باشید          https://sapp

افتتاح دو طرح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت ۹ هزار تن در تالشافتتاح دو طرح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت ۹ هزار تن در تالشافتتاح دو طرح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت ۹ هزار تن در تالشافتتاح دو طرح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت ۹ هزار تن در تالشافتتاح دو طرح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت ۹ هزار تن در تالشافتتاح دو طرح سردخانه و بسته بندی با ظرفیت ۹ هزار تن در تالش