• امروز: 1400/01/24
  • آخرین بروزرسانی: 1400/01/21
برگزاری اولین همایش زیستی و غذایی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی

برگزاری اولین همایش زیستی و غذایی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی

اولین همایش زیستی و غذایی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی در اداره کل شیلات گیلان با حضور جمعی از مدیران و مسئولان استانی و همچنین شهرستان انزلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس نوربخش؛مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندر انزلی ضمن خیرمقدم به حاضرین جلسه گفت: موضوع پدافند غیرعامل موضوع مهمی است که می‌توان آن را جنگ بدون اسلحه نامید و در حال حاضر این مسئله می‌تواند به ما آسیب زیادی برساند.

خانم دکتر وطن‌خواه؛ رییس اداره ترویج شهرستان بندر انزلی گزارشی در خصوص برگزاری کارگاه ‌های آموزشی در جهت پدافند غیرعامل ارائه کرد.

وی افزود: ازآنجا که محصولات سالم یکی از عوامل مهم در سلامت انسان و جامعه است و اگر محصولات سالم انتخاب نشود می‌تواند به محیط‌زیست و انسان آسیب برساند کلاس‌های آموزشی در این خصوص برگزار کردیم.

وی گفت: در کارگاه ‌هایی که برگزار گردیده تغذیه سالم و استفاده از محصولات سالم و تأثیر شست و شو بر کاهش میزان سموم در هنگام مصرف توسط نماینده شبکه بهداشت آموزش داده شد.

وی همچنین اشاره کرد: مانورهای پیشگیری از سوزاندن کلش برنج در شهرستان بندر انزلی صورت گرفت.

دکترطن‌خواه افزود: در هر هکتار ۱۳ تن کلش برنج داریم که در برخی از شالیزارهای ما این کلش‌های برنج آتش زده می‌شود که تأثیرات مخربی برای زمین و هم برای محیط‌زیست و ایجاد بیماری‌های تنفسی دارد.

وی افزود: ۸۰ بازدید میدانی و دیدار رودررو با کشاورزان و تشویق آنان به بسته ‌بندی کلش جهت مصرف علوفه در زمستان صورت گرفت.

وی از مانورهای دیگری که در شهرستان انزلی برگزار شد به مانورهای ردیابی مگس مدیترانه‌ای و آزمایش‌ های برگزارشده در حوزه پدافند غیرعامل به رزمایش تب کریمه کنگو اشاره کرد.

وی همچنین از دیگر رزمایش‌ها رزمایش توسعه و ترویج مبارزه بیولوژیک به زراعت برنج جهت کاهش مصرف سموم و آلودگی زیست‌محیطی برگزار شد.

دکتر وطن‌خواه در خاتمه گفت: برنامه‌هایی که در دست اقدام داریم ایجاد فضای مجازی برای کشاورزان به‌ منظور اطلاع‌ رسانی در راستای پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی تهیه پرسشنامه و جمع‌آوری داده‌ ها به ‌منظور مقایسه عملکرد سال ۹۲ و سنوات گذشته و میزان تأثیرگذاری اقدامات پدافند غیرعامل است.

مدیرکل شیلات استان گیلان گفت: در پروژه‌های زیرساختی پیوستی داریم به نام انجام مطالعات زیست‌ محیطی یا ارزیابی زیست‌ محیطی که هر پروژه‌ای که اتفاق می‌افتد باید این پیوست را داشته باشد بنده پیشنهاد می‌کنم که این پیوست در حوزه پدافند غیرعامل هم اتفاق بی افتد.

دکتر درویشی گفت: ما در زیرساخت‌ های پروژه ‌های عمرانی که در حال  اجرا می‌ باشیم مسئله پدافند غیرعامل را در نظر نمی‌گیریم که پیشنهاد می‌کنم به‌عنوان پیوست در پروژه‌های عمرانی و پدافند غیرعامل در نظر گرفته شود.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال سال رونق تولید است و با توجه به اینکه ما در حال یک جنگ اقتصادی هستیم چیزی که می‌تواند ما را رهایی بخشد بحث تولید است.

دکتر درویشی افزود: ما در بحث شیلات رتبه‌های قابل‌تأملی در بخش تولید داریم. ۴۶ هزار تن در بحث ماهیان گرمابی تولید داریم که تقریباً ۵۰ هزار اشتغال در حوزه شیلات ایجاد کرده است.

مدیرکل شیلات استان گیلان اضافه کرد: بااین‌وجود باید بحث افزایش تولید در دستور کار همه ما قرار گیرد که در راستای سیاست‌های پدافند غیرعامل است.

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام رسان سروش باشید          https://sapp.

برگزاری اولین همایش زیستی و غذایی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزیبرگزاری اولین همایش زیستی و غذایی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزیبرگزاری اولین همایش زیستی و غذایی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزیبرگزاری اولین همایش زیستی و غذایی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزیبرگزاری اولین همایش زیستی و غذایی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزیبرگزاری اولین همایش زیستی و غذایی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی