• امروز: 1400/01/26
  • آخرین بروزرسانی: 1400/01/26
افزایش ۱۶ درصدی تولید مرغ در گیلان

افزایش ۱۶ درصدی تولید مرغ در گیلان

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان گفت: استان در تولید گوشت مرغ نسبت به سال گذشته 16 درصد افزایش د اشته است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس اکبر نژاد  با اشاره به اینکه گیلان قطب تولید مرغ کشور است اظهار کرد: امسال جوجه ریزی مناسبی انجام شده نهاده ها به قیمت دولتی در اختیار مرغداران قرار گرفته است، از این رو تاکنون نه تنها هیچ مشکلی نداریم بلکه به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد هم افزایش تولید داشته ایم.

وی  به میزان تعادل  قیمت مرغ در تهران و استان‌های همجوار گیلان اشاره کرد و افزود: مردم نگران تامین مرغ مصرفی نباشند، نه تنها کاهش تولید نداریم بلکه افزایش نیز داریم .

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان  با تاکید بر اینکه نهاده مرغداران تامین شده و کشتارگاه‌ها به صورت آنلاین و بخصوص ۲ کشتارگاه سفیدرود و لوشان به صورت سه شیفت مرغ کشتار می‌کنند ادامه داد: اولویت ما تأمین مرغ استان است و تا مرغ استان تامین نشده اجازه خروج مرغ را نمی‌دهیم.

وی اضافه کرد: مردم تحت تاثیر هیجانات و ذخیره‌سازی نباشند زیرا تمهیدات خوبی اندیشیده شده و در ستاد تنظیم بازار مصوب شده است که تا زمان فروکش شدن هیجانات مردم، روزانه ۳۰ تن به میزان توزیع استان افزوده شود.

مهندس اکبر نژاد در ادامه به تمهیدات خوبی که وزارت جهاد کشاورزی برای کل کشور در نظر گرفته اشاره کرد و افزود:  وزارت جهاد کشاورزی طول دوره پرورش مرغ را از ۴۰ به ۴۵ افزایش داده که باعث افزایش وزن می‌شود و نهاده ۴۵ روز را نیز تأمین کرده است.

وی با اعلام اینکه اجازه افزایش۱۰ درصد جوجه‌ریزی تا ماه مبارک رمضان داده‌ شده است اظهار داشت: پیش از این روزی ۲۰۰ تا ۲۱۰ تن توزیع گوشت مرغ داشتیم که از روز دوشنبه(۴اسفند) به میزان ۲۶٠ تن مرغ روانه بازار میشود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان  با پیش‌بینی اینکه باید در نیمه دوم اسفند مرغ مازاد را از بازار جمع‌آوری کنیم گفت: ماه گذشته در استان  ۲ هزار و ۴۰۰ تن مرغ ذخیره‌سازی شده که هر لحظه  ستاد تنظیم بازار تشخیص دهد این مرغ ها روانه بازار خواهد شد، در چند روز آینده وفور توزیع مرغ با قیمت مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان را در تمام استان گیلان خواهیم داشت.

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان