• امروز: 1400/01/26
  • آخرین بروزرسانی: 1400/01/26
افزایش ۷ درصدی جوجه‌ریزی در گیلان

افزایش ۷ درصدی جوجه‌ریزی در گیلان

اکبرنژاد با بیان اينکه نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش جوجه‌ریزی و تولید داشتیم گفت: با توجه به وضعیت مناسب جوجه‌ریزی و تامین نهاده های دامی هیچگونه کمبودی در تولید مرغ نداریم.

میر حجت علی اکبرنژاد در خصوص وضعیت تولید مرغ در استان گیلان اظهار کرد: با توجه به وضعیت مناسب جوجه‌ریزی در نیمه دوم آذر و دی ماه به میزان هشت میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه و تامین نهاده های دامی به صورت صددرصد برای تمامی واحدهای مرغ گوشتی استان، هیچگونه کمبودی در تولید مرغ نداریم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: کشتارگاه‌های استان روزانه بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ تن لاشه تولید می کنند که ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن در استان گیلان به قیمت مصوب در حال عرضه است.

وی بیان کرد: تامین مرغ در تمامی شهرستان های استان گیلان به خوبی انجام می‌گیرد و قیمت مرغ بر اساس قیمت ستاد تنظیم بازار، ۲۰ هزارو ۴۰۰ تومان برای مصرف کننده است.

اکبرنژاد با اشاره به اینکه استان گیلان حدود ۸۲۰ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۱۸ میلیون قطعه دارد، گفت: در این واحدها هر ماه بین ۸ تا ۸/۵ میلیون جوجه ریزی انجام می شود.

وی با ابراز خرسندی از اینکه امسال نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش جوجه‌ریزی و تولید داشتیم تصریح کرد: این تولید در ۷ کشتارگاه استان به صورت شبانه انجام می شود.

اکبرنژاد اذعان کرد: ۵۰ درصد از تولید مرغ استان گیلان به صورت مازاد به استان های همجوار به خصوص استان تهران ارسال می‌شود.

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان