• امروز: 1400/01/26
  • آخرین بروزرسانی: 1400/01/26
توزیع بالغ بر ۷٠٠ هزار اصله نهال شناسه دار در گیلان

توزیع بالغ بر ۷٠٠ هزار اصله نهال شناسه دار در گیلان

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی از توزیع بالغ بر ۷٠٠ هزار اصله نهال شناسه دار در گیلان طی سال جاری خبر داد و گفت: علاقمندان و متقاضیان احداث باغ می توانند با مراجعه به ۱۳ نهالستان دارای مجوز نهال سالم، اصیل و استاندارد را تهیه کنند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، پارسافر اظهار کرد: در راستای توسعه باغات مثمر و گیاهان دارویی(دیم و آبی) در اراضی شیب دار و عرصه های جلگه ای و تخصیص و تامین اعتبارات ملی یارانه نهال و سایر اندام های تکثیری به استان، علاقمندان و متقاضیان احداث باغ می توانند با مراجعه به ۱۳ نهالستان دارای مجوز تولید نهال شناسه دار در سطح استان به منظور تامین نهال سالم، اصیل و استاندارد اقدام کنند.

 

مدیر باغبانی سازمان افزود: نهال شناسه دار گوياي اصالت، سلامت و استاندارد بودن است كه تحت نظارت کمیته فنی نهال استان و موسسه تحقيقات ثبت و گواهي بذر و نهال کشور توليد مي شود.

 

وی تصریح کرد: برای برخورداری از یارانه نهال و سایر اندام های تکثیری متقاضیان می توانند با مراجعه به تمامی مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ها نسبت به دریافت فرم های مرتبط با پرداخت یارانه نهال اقدام کنند.

 

پارسافر اظهار کرد: پس از غرس نهال، مبالغ یارانه بر اساس اولویت های پرداخت یارانه نهال و سایر اندام های تکثیری به حساب باغداران، واریز خواهد شد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان