• امروز: 1400/10/27
  • آخرین بروزرسانی: 1400/10/21
شهرک دامپروری یک ضرورت در شهرستان رودبار

شهرک دامپروری یک ضرورت در شهرستان رودبار

مدیر جهادکشاورزی شهرستان رودبار از برگزاری جلسه کارگروه شهرک دامپروری شهر جیرنده  باحضور مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان ،شهردار جیرنده و مسئولین شهرستان و بخش جیرنده در روز پنج شنبه بمنظور تسهیل در راه اندازی شهرک دامپروری در حومه شهر جیرنده خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان ، سروش ابراهیمی با اشاره به اهمیت و ضرورت تجمیع دامداری های سبک و سنگین در  شهرستان خصوصا در شهر جیرنده  اظهار داشت: ساماندهی دامداری‌های دام سبک و سنگین در قالب شهرک‌های دامپروری یک ضرورت است.

وی افزود : به دلیل رها بودن دامها در حوزه شهری ( جیرنده) و رعایت بهداشت ، سلامت و جلوگیری از شیوع بیماریهای مشترک انسان و دام ، خروج دامها از حوزه شهری و ساماندهی آنها در خارج  شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان به منظورایجاد مدیریت یکپارچه و هدفمند برای افزایش بهره‌وری از منابع محدود بخش کشاورزی ضرورت تشکیل شهرک های تخصصی کشاورزی و دامپروری  به خوبی احساس می شود.  افزود با احداث این شهرکها می توان به هدایت و جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بیش از پیش امیدوار بود.

وی اظهار داشت ؛مزیت دیگر احداث این شهرک ها این است که ارائه یافته‌های تحقیقاتی  و فن آوری‌های نوین به بهره‌ برداران تسهیل خواهد شد. کاهش قیمت تمام شده محصول در شهرک‌ها و  مجتمع‌ها از طریق استفاده مشترک از بسیاری از  خدمات و امکانات و  تولید محصولات سالم و ارگانیک در بستر مجتمع های کشاورزی ، حضور موثر در بازارهای داخلی و خارجی  (باتوجه به میزان بالای تولید محصول از نظر کمی و کیفی) از دیگر مزایای احداث شهرک های تخصصی دامپروری و کشاورزی است.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار  ادامه داد: در جلسه کارگروه شهرک دامپروری جیرنده مقرر گردید ، بمنظور اخذ موافقت از مدیر  شرکت شهرک های کشاورزی کشور بمنظور انجام مطالعات و موافقت جهت احداث شهرک و همچنین تصویب اعتبارات در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای اجرای امور زیر بنایی از طریق نماینده شورای اسلامی و فرماندار شهرستان رودبار هماهنگی های لازم صورت پذیرد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان