• امروز: 1400/10/27
  • آخرین بروزرسانی: 1400/10/21
افتتاح کانال بتنی در شهر جیرنده.

افتتاح کانال بتنی در شهر جیرنده.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار گفت؛ امروز  با حضور معاونین‌عمرانی و  سیاسی واجتماعی فرمانداری ،بخشدار عمارلو،مسئولین ادارات ،کشاورزان و بهره برداران  کانال بتنی آبیاری اراضی کشاورزی به طول ۱۵۵متر در شهر جیرنده  افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان ، سروش ابراهیمی در حاشیه این افتتاح با اشاره به جزئیات این طرح گفت: کل اعتبار هزینه شده برای این طرح ۲ میلیارد ریال  بوده که ۶۰هکتار از اراضی کشاورزی را تحت پوشش قرار می دهد.

وی با بیان اینکه ۲۵ کیلومتر از کانالهای کشاورزی شهرستان رودبار بتنی شده اند افزود، توان اجرای شهرستان جهت احداث کانال بتنی  ۵۸ کیلومتر بوده،  که جهت احداث ۳۳ کیلو متر باقی مانده، نیاز به تامین اعتبارات لازم می باشد .

وی تصریح کرد : ۴۰ نفر از کشاورزان هم اکنون  از این کانال آبیاری می کنند.

سروش ابراهیمی بعد از افتتاح این طرح خبر داد و گفت: با احداث این کانالها ضمن جلوگیری از هدر رفت آب، ۴۰ درصد راندمان آب افزایش می یابد.

وی افزود: کشاورزان نگران نباشند طبق سند  توسعه بخش کشاورزی شهرستان  در بخش عمالو  پروژه های  خط انتقال آب با لوله در روستاهای گورد و دگاسر  ، را ه اندازی ایستگاه پمپاژ دشت رز و اسکابن  ،آبیاری تحت فشار پارودبار و انبوه ،استخر ذخیره آب کشاورزی روستای نوده فاراب و بتنی کردن کانالهای آبیاری روستاهای میانکوشک و ذکابر تا پایان سال ۱۴۰۰ به مرحله اجرایی شدن خواهد رسید .

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان