• امروز: 1401/04/09
  • آخرین بروزرسانی: 1401/05/29
خرید توافقی پیله تر ابریشم در شفت

خرید توافقی پیله تر ابریشم در شفت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت گفت: خرید توافقی پیله تر در 3  ایستگاه مرکز جمع آوری پیله با مشارکت بخش خصوصی تا پایان تیر انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس یوسف نژاد با اعلام اینکه سطح تولید پیله  تر  140 تن و به ارزش اقتصادی11 میلیارد تومان است، اظهار کرد: ۴۷۰ هکتار توتستان در شفت وجود دارد و ۲ هزار و پانصد نوغاندار در این شهرستان به پرورش کرم ابریشم می پردازند.

وی افزود: شفت رتبه دوم تولید پیله را در استان گیلان دارد که در سال جاری 3919 جعبه تخم نوغان به قیمت 7500 تومان بین نوغانداران منطقه توزیع شد که نسبت به سال گذشته 15 تن افزایش تولید را به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی  و آموزش های ترویجی ارائه شده را شاهد بودیم و است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شفت روستاهای ویسرود و لپوندان مهمترین مراکز تولید پیله تردر این شهرستان عنوان کرد و بیان کرد: امیدوارم با توسعه توتستان و ترویج این  صنعت در بین کشاورزان منطقه در راستای افزایش تولید کسب درآمد بیشتر و ارتقا کیفیت زندگی  و اشتغالزایی و کمک به اقتصاد خانوار روستای و جلوگیری از مهاجرت روستائیان  به شهرها شاهد  رونق بیشتر  این صنعت در منطقه باشیم.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان