• امروز: 1400/09/07
  • آخرین بروزرسانی: 1400/09/02
خوشه دهی  ۱۶ درصد از شالیزارهای شهرستان رشت

خوشه دهی ۱۶ درصد از شالیزارهای شهرستان رشت

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: در ۱۶ درصد از شالیزارهای این شهرستان  خوشه طلایی برنج گزارش شده است و در مجموع وضعیت مزارع شهرستان رشت مطلوب است.
به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس مسعود اسدی‌پرور با بیان اینکه خوشه دهی ساقه‌های طلایی برنج در ۱۶ درصد از شالیزارهای این شهرستان مشاهده شده است،افزود: این شهرستان ۶۲ هزار و ۳۳۸ هکتار اراضی شالیزاری دارد و بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است.
وی ادامه داد: وضعیت شالیزارهای رشت بسیار مطلوب است و به دلیل شیوع کرونا در این شهرستان به کشاورزان توصیه کرده‌ایم، همان‌گونه  که در کشت برنج از اعضای خانواده خود کمک گرفتند، در برداشت برنج نیز از کارگران استفاده نکنند و با کمک خانواده خود اقدام به برداشت برنج از مزارع کنند.
 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت اظهار داشت: روش برداشت مکانیزه برنج نیز علاوه بر اینکه در مبارزه با کرونا ویروس در بین کشاورزان بسیار موثر است، موجب کاهش هزینه تمام شده قیمت برنج سفید نیز می‌شود و به همین دلیل امسال در ۸۰ درصد از شالیزارهای این شهرستان برداشت برنج به صورت مکانیزه خواهد بود که نسبت به سال گذشته با رشد ده درصدی همراه است.

روابط عمومی جهاد کشاورزی گیلان