• امروز: 1401/05/17
  • آخرین بروزرسانی: 1401/05/29
اشتغالزایی 480 نفر بخش کشاورزی در دهه مبارک فجر

اشتغالزایی 480 نفر بخش کشاورزی در دهه مبارک فجر

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: با افتتاح پروژه های بخش کشاورزی در دهه فجر امسال، برای 480  نفر در استان اشتغالزایی ایجاد شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان؛ علی درجانی در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان جهاد کشاورزی با حضور دکتر کاظم نژاد سرپرست معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کار کشاورزی وزارتخانه گفت: در گرامیداشت دهه مبارک فجر امسال، 40 پروژه عمرانی، تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی در استان گیلان افتتاح می شود.
وی با بیان اینکه پروژه های بخش کشاورزی گیلان در دهه فجر در ۲۹ روستای این استان افتتاح می شود، بیان کرد: این پروژه ها، در مجموع با ۱۱۲ میلیارد تومن سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزیافزود:این پروژه ها دارای گستردگی در تمام حوزه های بخش کشاورزی است و2هزار و 900 خانوار روستایی از آن بهره مند می شوند.


وی  با اعلام اینکه تا کنون حدود 17 پروژه افتتاح شده است، اظهار کرد: بزرگترين واحد تولید و بسته بندي قارچ دکمه ای مکانیزه شمال کشور با حضور معاون امور بانوان رئیس‌جمهور، استاندار و مسئولین استانی به بهربرداری رسید.


مهندس درجانی ادامه داد: یک واحد نگهداری مرغ مادر گوشتی و ۴ واحد تولیدی مرغ گوشتی به طور همزمان، یک واحد مونتاژ تراکتور گیلان، کارخانه تولید انواع خوراک آماده دام و طیور از دیگر پروژه هایی است که می توان به آنها اشاره کرد.


رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیت های بالایی در بخش کشاورزی است، گفت: این استان با توجه به شرایط ویژه آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی دارای ظرفیت مناسبی در تولید محصولات کشاورزی است و بیش از ۷۰ محصول مهم و استراتژیک در این استان با کمک بهره برداران تولید می شود که در ۲۰ محصول حائز رتبه برتر هستیم.


وی تعداد کل بهره برداران بخش کشاورزی در گیلان را افزون بر ۳۰۰ هزار نفر عنوان و خاطر نشان کرد: ۲۸ درصد از جمعیت شاغل استان در بخش کشاورزی فعالیت دارند و بیش از ۴۵ درصد اقتصاد گیلان به‌طور مستقیم و غیرمستقیم وابسته به بخش کشاورزی است.