• امروز: 1399/12/10
  • آخرین بروزرسانی: 1399/12/09
افتتاح ۵ واحد مرغداری به مناسبت دهه فجر در آستانه اشرفیه

افتتاح ۵ واحد مرغداری به مناسبت دهه فجر در آستانه اشرفیه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: یک واحد نگهداری مرغ مادر گوشتی و ۴ واحد تولیدی مرغ گوشتی به طور همزمان در آستانه اشرفیه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ در دومین روز از دهه مبارک فجر مهندس  درجانی از افتتاح همزمان پنج مرغداری در روستای دهنه سر سپیدرود شهرستان آستانه‌اشرفیه با حضور استاندار و مسئولین استانی خبر داد و گفت: یک واحد مرغ مادر گوشتی به ظرفیت ۳۳ هزار قطعه با تولید چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تخم مرغ در سال و اشتغال زایی ۳۵ نفر با بیست میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و دو میلیارد و ۷۵٠ میلیون تومان تسهیلات افتتاح شد.

درجانی در خصوص جزییات این واحد مرغداری اظهار کرد: مساحت کل زمین مرغداری 3/3هکتار با شش سالن به مساحت ۷۲٠٠ متر مربع می باشد که یک هزار متر مربع از آن انباری، اتاق مدیریت، نگهبانی و سرویس است.

وی در ادامه با بیان اینکه با اجرای این طرح 15 درصد بر ظرفیت تولید تخم مرغ نطفه دار مادر گوشتی شهرستان اضافه خواهد شد، گفت: در حال حاظر ظرفیت مرغ مادر گوشتی 213 هزار قطعه می باشد که به 343 هزار قطعه مرغ بالغ خواهد رسید. رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در ادامه گفت: در آیین افتتاح این واحد مرغداری، ۴ واحد مرغ گوشتی نیز امروز(یکشنبه، ۱۳ بهمن) به مناسبت ایام الله دهه فجر به طور نمادین افتتاح و به بهره برداری رسید.

درجانی اذعان کرد: با افتتاح این 4 واحد گوشتی جدید با ظرفیت 120 هزار قطعه در هر دوره 15 درصد بر ظرفیت تولید مرغ گوشتی نیز اضافه خواهد شد و تعداد مرغ داری گوشتی از 27 واحد به 31 واحد افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: با افزایش این تعداد مرغداری در شهرستان تولید مرغ از 6500 تن سالانه به 7500 تن در سال خواهد رسید.

قابل ذکر است: در گیلان ۹۲ واحد مرغ مادر دارای پروانه بهره برداری با ظرفیت بیش از سه میلیون قطعه فعالیت می کنند.

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

 

همراه ما در پیام‌رسان سروش باشید          https://sapp

افتتاح پنج واحد تولید مرغ مادر و گوشتی در آستانه اشرفیهافتتاح پنج واحد تولید مرغ مادر و گوشتی در آستانه اشرفیهافتتاح پنج واحد تولید مرغ مادر و گوشتی در آستانه اشرفیهافتتاح پنج واحد تولید مرغ مادر و گوشتی در آستانه اشرفیهافتتاح پنج واحد تولید مرغ مادر و گوشتی در آستانه اشرفیهافتتاح پنج واحد تولید مرغ مادر و گوشتی در آستانه اشرفیهافتتاح پنج واحد تولید مرغ مادر و گوشتی در آستانه اشرفیهافتتاح پنج واحد تولید مرغ مادر و گوشتی در آستانه اشرفیهافتتاح پنج واحد تولید مرغ مادر و گوشتی در آستانه اشرفیه