• امروز: 1399/05/15
  • آخرین بروزرسانی: 1399/05/14
انتخاب 8 تولید کننده برتر کشاورزی کشور از گیلان

انتخاب 8 تولید کننده برتر کشاورزی کشور از گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت : برای نخستین بار 8 تولید کننده برتر کشاورزی گیلان به عنوان تولید کننده نمونه ملی معرفی و تجلیل شدند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مهندس درجانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی با حضور حسن روحانی رئیس جمهور، عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی مشاور رئیس‌جمهور در امور کشاورزی و امنیت غذایی و روسای سازمانهای جهاد کشاورزی استانها و نمونه های ملی بخش کشاورزی در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: 28 کاندید برای رقابت کشوری در رشته های مختلف کشاورزی معرفی، که 8 نفر در به عنوان برترین تولید کنندگان ملی انتخاب شدند.

 

وی ادامه داد:  این افراد با برخورداری از دانش روز کشاورزی، همکاری با محققان و مروجان و به کار بردن شیوه های نوین کشاورزی، سطح تولید خود را به حداکثر رسانده  و به عنوان الگو، معیار به سایر تولیدکنندگان و بهره برداران معرفی شدند.

 

مهندس درجانی با اشاره به اجرای دقیق برنامه ستاد در شناسایی، انتخاب و تجلیل از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی، خاطر نشان کرد: در راستای رونق تولید و توجه به منویات مقام معظم رهبری برای حمایت از تولیدات داخلی، سازمان توانست با ورود تحقیقات علمی به مزرعه  به دستاوردهای مطلوبی برسد.

 

وی با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت های دولتی و محلی، جهت انتقال دانش کشاورزی به عرصه های تولیدی استفاده میشود عنوان کرد: امروزه شیوه‌های سنتی با رشد جمعیت سازگار نیست و می بایست شیوه‌های نوین کشاورزی را مورد توجه قرار داد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان امنیت غذایی را یکی از مهمترین مسائل روز  جوامع دانست و اظهار داشت: این موضوع مهم به دست کشاورزان رقم می‌خورد و باید مورد توجه مردم و مسئولان باشد.

 

وی حمایت از کشاورزان را از الویت ها بر شمرد و افزود: در این راستا با شناسایی و معرفی نمونه های برتر بخش کشاورزی  و به دنبال آن  بررسی مستندات و مدارک 227 منتخب شهرستانی، تعداد 71 نفر در سطح استان مشخص و 28 برگزیده استانی به کشور معرفی شدند.

 

مهندس درجانی تصریح کرد: براساس بررسی ها و بازدید میدانی از امکانات و تجهیزات نفرات منتخب و نیز مصاحبه از آنان در سطح کشور، سرانجام تعداد 8 نفر از کاندیداهای استان جزو نفرات ملی شناخته شده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان: معرفی شدگان 3نفر از بخش شیلات، 2نفر بخش دامی و در بخش های زراعی،  باغی، منابع طبیعی هر کدام یک نفر بوده اند.

شایان ذکر است از دهه 60 تاکنون یعنی از زمان اجرای برنامه انتخاب نمونه ها کسب چنین امتیازی از استان گیلان بی سابقه بوده است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان