• امروز: 1399/12/09
  • آخرین بروزرسانی: 1399/12/08
رودبار شهرستان کلزای گیلان

رودبار شهرستان کلزای گیلان

مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: کشت کلزا در این شهرستان نسبت به سال گذشته چند برابر شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس پورخانعلی گفت: رودبار شهرستان اول کشت کلزا در گیلان است و این شهرستان آب و هوا و خاک مطلوبی برای تولید این محصول دارد.

 

وی با بیان اینکه بیشترین کشت کلزای رودبار در بخش رحمت آباد این شهرستان کشت شده است، خاطرنشان کرد: امسال بالغ بر ۱۲۰نفر در رودبار به کشت این محصول مشغول هستند.

رودبار شهرستان کلزای گیلان تصریح کرد: افزایش کشت کلزا در رودبار در راستای تحقق سیاست های وزارت کشاورزی به منظور کاهش واردات روغن خوراکی کشور انجام می شود.

وی با بیان اینکه کشت کلزا علاوه بر افزایش تولید این محصول در کشور به رفاه اقتصادی خانوارهای نیز کمک می کند، گفت: افرادی که ماشین آلات کشاورزی دارند رغبت بیشتری برای تولید این محصول از خود نشان می دهند.

رودبار شهرستان کلزای گیلان اظهار کرد: کلزا از دانه روغنی بسیار خوبی برخوردار است و ۴۵درصد حجم این دانه به روغن تبدیل می شود و مابقی نیز به صورت کنستانتره برای غذای دام مورد استفاده قرار می گیرد، به همین دلیل کشت این محصول گامی برد- برد برای کشاورزان است.

وی با اشاره به اینکه زنان رودباری در تولید محصولات کشاورزی نقش موثری دارند، گفت: امسال زنان کشاورز این شهرستان در تولید کلزای رودبار نیز نقش پررنگی دارند.