• امروز: 1399/12/11
  • آخرین بروزرسانی: 1399/12/11
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان : چای با کیفیت تر با اجرای طرح های نوین و آبیاری مناسب باغات چای

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان : چای با کیفیت تر با اجرای طرح های نوین و آبیاری مناسب باغات چای

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: با اجرای طرح های نوین و آبیاری مناسب باغات چای در بالا رفتن کیفیت محصول نقش مهمی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ علی درجانی در حاشیه بازدید از باغات و کارخانجات چای آستانه اشرفیه با بیان اینکه اجرای طرح های نوین و آبیاری مناسب باغات چای موجب می شود تا چایکاران محصول چای باکیفیت تری را نیز به دست آوردند افزود: پرداخت تسهیلات مناسب به چایکاران به منظور اجرای  طرح های آبیاری مناسب باغات چای در اولویت و برنامه های جهاد کشاورزی استان گیلان قرار دارد.

وی با اشاره به سیاست های دولت در زمینه حمایت تولید محصول چای داخلی ادامه داد:  امیدواریم با توجه به سیاست های حمایتی  شاهد تحولات خوبی در بخش کشاورزی باشیم و این روند همچنان ادامه پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان استان‌های گیلان و مازندران ۲۵ تا ۲۸ هزار هکتار باغ چای وجود دارد که ۹۰ درصد این باغ‌ها در گیلان است.

گفتنی است: برداشت برگ سبز چای هر ساله در سه چین بهاره، تابستانه و پاییزه صورت می‌گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می‌شود. 98/5/26

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام رسان سروش باشید          https://sapp.ir/jkgcrasht