• امروز: 1402/03/16
  • آخرین بروزرسانی: 1402/03/13
بازدید رئیس سازمان از شهرستان آستارا

بازدید رئیس سازمان از شهرستان آستارا

مهندس درجانی؛رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به اتفاق تعدادی از معاونین و با همراهی مدیران کل منابع طبیعی ،دامپزشکی و شیلات جهت پیگیری مشکلات بخش کشاورزی و همچنین دیدار با همکاران و مسئولین شهرستان آستارا یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه به آن شهرستان عزیمت نمودند.
در این بازدید ابتدا ایشان به اتفاق هیات همراه و مدیریت شهرستان در جلسه ای پیرامون بررسی مسائل بخش کشاورزی شهرستان با حضور فرماندار شرکت نمودند. سپس در محل جهاد کشاورزی شهرستان آستارا طی دیدار چهره به چهره، با تعدادی چند از بهره برداران و تولید کنندگان ملاقات و برای رفع مشکل دستور پیگیری و اقدام لازم صادر کردند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در جلسه بررسی مشکلات کشاورزی در فرمانداری آستارا اظهار داشت: 85 هزار هکتار شالیزار به کانال های هدایت آب مجهز شده و 40 هزار هکتار دیگر جزو برنامه است و این استان، رتبه نخست این طرح را در شمال کشور دارد.
مهندس درجانی افزود: تجهیز شالیزارها به اقتصادی شدن کشاورزی، استفاده بهینه از آب، افزایش درآمد با کاهش هزینه کشت و زرع کمک می کند.
وی بیان کرد: با گشت های مستمر و تغییر کاربری غیر مجاز اراضی، مقابله می شود و امسال 146 مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی شناسایی و متخلفان آن به دادگاه معرفی شده و تخریب 38 مورد از آنها در دست اجراست.
گیلان 238 هزار هکتار شالیزار و 300 هزار بهره بردار دارد و بیشترین سطح زیرکشت برنج مربوط به شهرستان‌های رشت و صومعه سراست. 
در ادامه این سفر دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی به اتفاق معاونین با همکاران شاغل در جهاد کشاورزی شهرستان آستارا انجام شد. 98/2/15
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان