• امروز: 1401/05/17
  • آخرین بروزرسانی: 1401/05/29

نشست ستاد مدیریت بحران در شهرستان رودسر

صبح روز شنبه مورخ 98/1/10 فرماندار شهرستان رودسر که در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های قابل توجه طی دو روز آینده در شهرستان گفت: همه دستگاه ها باید در جهت مقابله با حوادث احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.
حسین اسمعیل پور با بیان اینکه معیار ارزیابی مدیران نوع عملکردشان در روزهای بحرانی است افزود: شاید در روزهای بحرانی اتفاقی نیفتد اما این بدان معنا نیست که آمادگی نداشته باشیم ، موضوع اینجاست که اگر اتفاقی افتاد چه باید کرد.
وی حضور دهیاران در روزهای پیش بینی بحران در روستاهای محل خدمتشان بصورت ثابت و مستمر ضروری خواند و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی نیز باید در ادارات خود مستقر باشند تا در مواقع بحرانی بتوانند مشکلات و حوادث ناشی از بحران را مدیریت کنند.
فرماندار رودسر بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در مواقع پیش بینی بحران را مهم و تاثیرگذار ارزیابی کرد و افزود: بخش های خصوصی که از ظرفیت های شهرستان بهره می برند باید در زمان های بحران هم کنار مدیران شهرستان باشند و این حضور به معنای استقرار دستگاه های راهسازی آنان در مناطق پیش بینی شده حادثه خیز است تا در زمان نیاز وارد عمل شوند.
اسمعیل پور رودخانه بزرگ پلرود رودسر را یکی از رودخانه های خطرآفرین و بحرانی شهرستان خواند و گفت: این رودخانه سرتاسر مسیرش بحران زاست بنابراین باید برای مقابله با خطرات احتمالی ناشی از سیل در مسیر این رودخانه، ضمن شناسایی نقاطی که حادثه خیزتر هستند ترتیبی اتخاذ تا با استفاده از دستگاه های راهسازی شهرستان و بخش خصوصی در جهت استقرار ماشین آلات راهسازی در این نقاط اقدام شود.
وی با اشاره به پیش بینی بارش برف در مناطق کوهستانی اشکورات و تقارن این بارش با ایام تعطیلات نوروزی گفت: بسیاری از مسافرین نوروزی در مناطق اشکورات حضور دارند از این رو عوامل راهداری پیش بینی لازم جهت استقرار ماشین آلات خود در این مناطق را داشته باشد ضمن اینکه در این زمینه هلال احمر نیز باید با اکیپ های امدادی در مناطق اشکورات حضور داشته تا در مواقع لزوم کار امدادرسانی با سرعت انجام شود. 98/1/11
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان