• امروز: 1403/04/25
  • آخرین بروزرسانی: 1403/04/24
هدفگذاری برداشت مکانیزه ۲۱۰ هزار هکتاری شالیزارها

هدفگذاری برداشت مکانیزه ۲۱۰ هزار هکتاری شالیزارها

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از اجرای نشاء مکانیزه در ۲۰۱ هزار هکتار از شالیزارهای استان در سال زراعی جاری خبر داد و بیان کرد: هدفگذاری استان نیز برداشت مکانیزه ۲۱۰ هزار هکتاری شالیزارهاست؛ برای توسعه اشتغال و تقویت واحدهای شالیکوبی در راستای زنجیره ارزش و در راستای سیاست های ابلاغی وزارتخانه و با حمایت بانک کشاورزی، شاهد افزایش ظرفیت مکانیزاسیون استان در بخش کشاورزی خواهیم بود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، صالح محمدی در حاشیه افتتاح نوزدهمین نمایشگاه جامع تخصصی کشاورزی گیلان یادآور شد: گیلان میزبان ۶ استان کشور در قالب برگزاری ستاد برداشت مکانیزه برنج است.

 

وی تولید برنج را زراعت اصلی گیلان دانست و افزود: نیازمند توسعه مکانیزاسیون در بخش برنج کاری هستیم و خوشبختانه طی سال های اخیر اتفاقات خوبی در این بخش افتاده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به شرایط آب و هوایی حاکم بر جهان و کشور، عنوان کرد: با تغییرات اقلیمی و کاهش منابع آب و انرژی مواجه هستیم و لذا تقویت ناوگان مکانیزاسیون را برای بهره برداری حداکثری از منابع آبی و انرژی، در دستور کار قرار دادیم.

 

محمدی، سیاست های وزارت جهاد کشاورزی را در راستای توسعه مکانیزاسیون دانست و اضافه کرد: شرکت های فعال در بخش های علمی و دانش بنیان در این نمایشگاه حضور دارند و آخرین دستاوردهای خودشان را به نمایش گذاشته اند.

 

وی با بیان اینکه شاهد فعالیت ۴۵ غرفه از ۹ استان در نمایشگاه امسال هستیم، خاطرنشان کرد: در این غرفه ها آخرین تکنولوژی های حوزه آبیاری و استفاده از پهپادها جهت مصرف بهینه نهاده ها و سایر فنون لازم برای کشاورزان در معرض دید بهره برداران قرار گرفته است تا کشاورزان با کاهش هزینه های تولید و سهولت کار کشاورزی مواجه شوند.