• امروز: 1400/10/27
  • آخرین بروزرسانی: 1400/10/21
حمایت کامل دولت از بهره برداران بخش کشاورزی

حمایت کامل دولت از بهره برداران بخش کشاورزی

عباسی با بیان اینکه در سال‌های اخیر و به ویژه در سال جاری سرمایه‌گذاری بسیار خوبی را در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی داشتیم گفت: دولت مصمم است که از کشاورزان و در واقع بهره برداران بخش کشاورزی به طور کامل حمایت کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان، «کامبیر عباسی» عصر امروز(سه شنبه، ۲۷ مهر) در حاشیه افتتاح شانزدهمین نمایشگاه تخصصی نهاده ها، ماشین آلات و ادوات کشاورزی همزمان با دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته که در رشت دایر شده است اظهار کرد: یکی از نمایشگاه‌های خیلی خوب ما در حوزه ماشین های کشاورزی، نهاده‌های کشاورزی و در حوزه لوازم و تجهیزات حوزه دام و طیور توانسته علی رقم تمام مسائل و مشکلاتی که در حوزه بیماری کرونا بود، به نحو مطلوبی با رعایت پروتکل ها برپا شود.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی افزود: ما در سال‌های اخیر و به ویژه در سال جاری سرمایه‌گذاری بسیار خوبی را در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی داشتیم.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا امروز که من خدمت شما هستم بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای لوازم، تجهیزات و ماشین های بخش کشاورزی در این حوزه پرداخت شده است.

عباسی تصریح کرد: دولت مصمم است که از کشاورزان و در واقع بهره برداران بخش کشاورزی به طور کامل حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه امسال ما به نسبت سال گذشته رشد دو برابری داشته ایم، گفت: هرچند نوسان قیمت را در حوزه ماشین های کشاورزی داشتیم ولی خوشبختانه تکنولوژی های نوین در این حوزه در حال رشد است.

عباسی اذعان کرد: بخش عمده‌ای از مزارع ما چه در استان گیلان و چه در استان مازندران مکانیزه برداشت میشود که بالای ۸۵ تا ۹۰ درصد است.

 وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۷۰ درصد اراضی شالیزاری کشورمان مکانیزه کشت و کار می شود، افزود: امروز تکنولوژی‌های مناسبی را در حوزه پهپادهای کشاورزی در این نمایشگاه دیدیم که نشان می دهد خوشبختانه در این قسمت نیز به سمت هوشمندسازی این حوزه پیش می‌رویم.

عباسی اضافه کرد: عملا بخش عمده‌ای از عملیات سمپاشی را می توانیم در اراضی شالیزاری با کمک این پهبادها انجام دهیم که هم آلودگی زیست محیطی کمتری را دارد و هم میزان مصرف محلول سم را در بعضی از موارد تا 90درصد با این تکنولوژی کاهش می دهیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه کشاورزان ما  خوب به سمت تکنولوژی و فناوری روی آورده اند و دولت هم مصمم است که منابع تسهیلاتی خوبی را در اختیار کشاورزان قرار دهد.

عباسی ابراز امیدواری کرد: در نیمه دوم سال جاری هم بتوانیم تسهیلات خوبی را از بانک کشاورزی به استان‌های سراسر کشور تزریق کنیم.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان