• امروز: 1400/01/24
  • آخرین بروزرسانی: 1400/01/21
حفظ اراضی مولفه ای مهم در استان گیلان

حفظ اراضی مولفه ای مهم در استان گیلان

حفظ اراضی مولفه ای مهم در استان گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: حفظ و نگه داری از اراضی و مراتع استان یکی از مولفه های مهم گیلان است. به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس الماسی در جلسه هماهنگی به مناسبت هفته منابع طبیعی که با حضور مدیر کل منابع طبیعی استان، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد با بیان اینکه، یکی از نکات بارز در گیلان حفظ اراضی است افزود: استانی که ۸۵ درصد اراضی آن در حوزه کشاورزی (۳۰ درصد مزارع، ۳۸ درصد جنگل و ۱۷ درصد مراتع) است نقش مهم و پر رنگ آن در کشور به لحاظ منابع ملی و امنیت غذایی بسیار گویاست.

وی حفاظت و نگهداری از ۳۸ درصد از جنگل های استان را امری مهم و نقش آفرین عنوان کرد و ادامه داد: در فرهنگ گیلان درخت کاری از کودکی با ما بوده و امروز به عنوان مسئول نگاه ما به درختکاری به عنوان سنبل شده اما این امر فراتر از یک روز و یک هفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه کم و بیش تلاش ها در این راستا انعکاس پیدا می کنند اما هفته منابع طبیعی فرصت خوبی برای انتقال این تلاش های شبانه روزی است اذعان داشت: این هفته فرصتی است که با روش های مختلف مردم را به سمت حفظ و احیا جنگل کاری سوق دهیم.

وی با تاکید بر اینکه برای حفاظت علاوه بر فرهنگ سازی جلوگیری از تخلفات به محیط بانان و نیروی انتظامی را نیز نیاز داریم اظهار کرد: این منابع برای همگان است، ما باید همراهی مردم را داشته باشیم و این همراهی کمک خوبی به گارد حفاظت می کند. قابل ذکر است، این جلسه با حضور دستگاه های ذیربط برگزار شد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان