• امروز: 1399/12/10
  • آخرین بروزرسانی: 1399/12/09
برگزاری کارگاه آموزشی شناخت ریزمیوه ها در شهرستان لاهیجان

برگزاری کارگاه آموزشی شناخت ریزمیوه ها در شهرستان لاهیجان

کارگاه آموزشی شناخت ریزمیوه‌ها (تمشک و بلوبری) و دستاوردهای پژوهشی  در محل ایستکاه تحقیقات گل و گیاهان زینتی شهرستان لاهیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ به مناسبت آغاز هفته پژوهش و فناوری، مدیریت جهاد کشاورزی و ایستگاه تحقیقات کشاورزی لاهیجان اولین برنامه انعکاس دستاوردهای پژوهشی پروژه سازگاری ارقام و توسعه کشت ریز میوه ها (تمشک و بلوبری) را برگزار کردند.

در این برنامه دکتر محمد نقی پاداشت با بیان اینکه ۱۰ رقم بلوبری و ۱۸ رقم انواع تمشک تجاری دنیا مورد بررسی قرار  دادیم گفت: با توجه به شرایط اقلیمی شمال امکان کشت و توسعه تعدادی از این ارقام امکان پذیر خواهد بود.

وی با اشاره به اینک ارقام تمشک از انواع بلک بری و رزبری و هیبرید  و ارقام بلوبری از انواع  highbush هستند،اظهار داشت:  این پروژه  ها با همکاری و پشتیبانی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان، پژوهشکده میوه های معتدله و سردسیری موسسه تحقیقات علوم باغبانی و سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در حال اجراست .
 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لاهیجان در جریان این کارگاه گفت: با تاثیر بسزای ارقام تجاری روز در ارتقای درآمد کشاورزان  امید می رود که معرفی این ارقام منجر به توسعه کشت این محصولات و اشتغال و درآمد اقتصادی مناسب برای کشاورزان و سرمایه گذاران در منطقه گردد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان