• امروز: 1399/10/29
  • آخرین بروزرسانی: 1399/10/29
قرنطینه اصل مهم در صادرات محصولات کشاورزی

قرنطینه اصل مهم در صادرات محصولات کشاورزی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: قرنطینه گیاهی می‌تواند عوامل مختلف آفات و بیماری ها را کنترل کند و قرنطینه از ورود و خروج آفات جلوگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس موسوی اصل نخست برای حفظ و پایداری صادرات محصولات کشاورزی را قرنطینه عنوان کرد و گفت: قرنطینه گیاهی گیلان وضعیت مطلوبی دارد و رو به گسترش است.

 

وی با اشاره به اینکه گیلان دو پایانه صادراتی دارد که در آستارا به صورت ریلی،زمینی و دریایی است و اخیرا پایانه دریایی علاوه بر اینکه در انزلی فعال است در منطقه کاسپین نیز  آغاز شده است ادامه داد:  خوشبختانه محصولات کشاورزی ما چه در واردات و چه در صادرات از طریق قرنطینه کنترل می‌شوند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی بیشتر به کشورهای آسیای میانه و کشوهای عضو اورسیا انجام می شود و همچنین به کشورهای هندوستان و امارت هم صادرات داریم افزود: بیش از ۴۰ نوع محصول کشاورزی صادراتی داریم که از نظر حفظ نباتات کشور اگر محصولی آلوده باشد واردات یا صادرات انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه  از نظر استاندارد جهانی صد درصد مسائل قرنطینه رعایت می‌شود اظهار داشت: بیشترین محصولات کشاورزی وارداتی ما شامل چوب، گندم، ذرت، جو است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان