• امروز: 1399/09/07
  • آخرین بروزرسانی: 1399/09/03
سومین نشست هم‌اندیشی طرح  یاوران تولید برگزار شد

سومین نشست هم‌اندیشی طرح یاوران تولید برگزار شد

سومین جلسه هم‌اندیشی طرح یاوران تولید به‌صورت غیرحضوری و ویدئو کنفرانس(وبینار) با حضور آقای دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به‌صورت ویدئو کنفرانس(وبینار) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی در خصوص برگزاری این نشست گفت: در ابتدای جلسه آقای دکتر نوری دبیر ملی طرح یاوران تولید در این وبینار گزارش جامعی در مورداجرای طرح و نتایج حاصل از آن در نیمه اول سال جاری ارائه کردند.

منشی‌زاده عنوان کرد: این طرح در گام دوم طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در تحقق جهش تولید در بخش کشاورزی باهدف ارتقاء خوداتکایی در تولید غذا با افزایش اثربخشی علم و فناوری در عرصه‌های تولیدی، حائز اهمیت بوده و همکاری و همدلی تمامی دست اندرکاران اجرای طرح به منظور رسیدن به اهداف از پیش تعیین‌شده، بسیار موثر است.

وی افزود: طرح یاوران تولید مکمل طرح نظام نوین ترویج کشاورزی بوده و تمامی همکاران در بخش‌های اجرایی، تحقیقاتی و ترویجی متناسب با تخصص و تجارب خود، بایستی به کمک همدیگر و با بهره‌گیری از نقطه نظرات بهره‌برداران این بخش نسبت به احصاء مسائل و مشکلات موجود، اقدام نموده و با توجه به تجهیزات و امکانات موجود راهکارهای عملی مناسب جهت بهره وری بهتر از  زمین و نهاده‌ها به منظور افزایش تولید و در نتیجه افزایش درآمد بهره‌برداران ارائه کند.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی در خاتمه گفت: در مجموع مباحث مطرح‌شده در این نشست مسئله یابی، مشکل یابی و ارائه راهکارهای مناسب توسط محققین و مجریان مرتبط درخصوص محصولات استراتژیک و اولویت‌دار استان بود و  میزان اثربخشی آموزش‌ها و راهکارهای اجراشده نیز احصاءشود.

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان