• امروز: 1399/09/07
  • آخرین بروزرسانی: 1399/09/03
مدیریت صحیح متضمن تامین امنیت غذایی است

مدیریت صحیح متضمن تامین امنیت غذایی است

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:مدیریت صحیح و عملکرد مناسب در بخش کشاورزی متضمن تأمین امنیت غذایی است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ دکترجوادزاده با بیان اینکه کشاورزی استان گیلان جایگاه ویژه ای در کشور دارد و در بخش صدور پروانه بهره برداری رتبه نخست کشور را داراهستیم، افزود: کشاورزی نقش مهمی در تولید، معیشت و اشتغال جوامع دارد.

وی با اشاره به اینکه تنها بخشی از این پروانه‌های بهره برداری صادر شده در حال فعالیت هستند، ادامه داد: مشکلات نقدینگی، نیروی انسانی، بازار، کیفیت مواد اولیه، ضعف فناوری، فرسودگی ماشین‌آلات، ضایعات بالای تولید از دلایلی است که سبب شده فقط ظرفیت عملی، یک میلیون  و هشتصد هزار تن در حال فعالیت باشد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر لزوم برنامه ریزی و مدیریت صحیح برای فعال سازی ظرفیت‌های خالی در این بخش، تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت خالی موجود می‌تواند زمینه اشتغال زایی را فراهم و موجب رونق کسب و کار همچنین ارزش افزوده شود.

وی به وجود 75 پروژه‌ و طرح‌های نیمه تمام در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی اشاره و با بیان اینکه این طرح‌ها از پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰  درصدی برخوردار هستند، اظهار داشت: برای این تعداد طرح 2600 میلیارد ریال سرمایه در نظر گرفته که از این میزان سرمایه گذاری 1300 میلیارد ریال تسهیلات است.

دکتر جوادزاده ادامه داد: بهره برداری از این طرح ها ظرفیت فرآوری 300 هزار تن محصول را داشته و برای 1230 نفر اشتغال زایی می‌شود.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان