• امروز: 1399/08/09
  • آخرین بروزرسانی: 1399/08/07
برگزاری روز مزرعه مرکبات در شهرستان رودسر

برگزاری روز مزرعه مرکبات در شهرستان رودسر

روز مزرعه مرکبات در 20 مهرماه سال99 در چابکسر  شهرستان رودسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی گیلان ضمن اعلام این خبر گفت: روز مزرعه به‌عنوان یکی از روش‌های ترویجی مؤثر، در راستای تحقق مدیریت دانش طرح نظام نوین ترویج کشاورزی و یاوران تولید در تاریخ 20 مهرماه در  چابکسر شهرستان رودسر اجرا شد.

منشی‌زاده گفت: روز مزرعه مرکبات با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رودسر و پژوهشکده مرکبات و میوه­های نیمه گرمسیری در باغ مرکبات یکی از کشاورزان پیشرو چابکسر برگزار شد.

وی افزود: این برنامه با حضور محققین پژوهشکده، کارشناسان مرکز بهداشت، کارشناسان، مروجین و باغداران پیشرو در مرکبات به‌منظور انتقال آخرین یافته‌های تحقیقاتی نوین، همچنین تبادل دانش، اطلاعات و تجارب باغداران منطقه، مروجین مسئول پهنه و کارشناسان، پیرامون مبارزه با مگس میوه مدیترانه- نکات لازم در مراحل پس از برداشت و نحوه صحیح انبارداری و نیز سردخانه بوده است.

منشی‌زاده در خاتمه بیان داشت: مطالب لازم در خصوص مرکبات توسط دو نفر از محققین باتجربه و متخصص پژوهشکده مرکبات و میوه­های نیمه گرمسیری ارائه گردید و نیز با توجه به شیوع موج سوم کرونا و نیز لزوم اطلاع‌رسانی به کشاورزان و تأکید رعایت نکات لازم و پیشگیری از آن، کارشناسان مدعو از مرکز بهداشت شهرستان بروشورهای با عنوان"پیشگیری از انتقال ویروس کرونا" رابین حاضرین توزیع نمودند.

برگزاری روز مزرعه مرکبات در شهرستان رودسربرگزاری روز مزرعه مرکبات در شهرستان رودسربرگزاری روز مزرعه مرکبات در شهرستان رودسربرگزاری روز مزرعه مرکبات در شهرستان رودسربرگزاری روز مزرعه مرکبات در شهرستان رودسر