• امروز: 1399/08/09
  • آخرین بروزرسانی: 1399/08/07

صادرات کیوی از 16 مهر آغاز شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان از آغاز مجدد صادرات محصول کیوی از ۱۶ مهرماه امسال پس از اتمام دوره ممنوعیت چهارماهه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس الماسی با بیان اینکه سطح زیر کشت کیوی در استان گیلان 6هزار و 7 هکتار است اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال 190هزار تن کیوی به ارزش اقتصادی 15هزار و 200 میلیارد ریال روانه بازار شود.

وی با اعلام اینکه گیلان رتبه دوم تولید کیوی در کشور را درا است بیان کرد: صادرات محصول کیوی بر اساس ضوابط فنی و کیفی اعلام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی و تصمیمات میز صادرات کیوی و با هدف استحصال محصولی باکیفیت و صیانت از جایگاه این محصول کشور در بازارهای هدف طی دوره چهار ماهه ۱۵ تیر تا ۱۵ مهرماه هر سال ممنوع می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه 50درصد کیوی استان گیلان هر ساله صادر می شود گفت: محصول کیوی یکی از مهم‌ترین اقلام سبد صادرات محصولات میوه و تره‌بار کشور است که سالیانه ارزآوری مناسبی داشته و به بیش از ۲۵ کشور هدف صادر می‌شود.

مهندس الماسی ایران را چهارمین تولید کننده کیوی در جهان اعلام کرد و اظهار داشت: سردخانه های گیلان ظرفیت نگهداری 185هزار تن محصول را دارد که 70 درصد از این ظرفیت مناسب نگهداری کیوی است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان