• امروز: 1399/07/07
  • آخرین بروزرسانی: 1399/07/07
برگزاری روز مزرعه فندق در اشکورات رودسر

برگزاری روز مزرعه فندق در اشکورات رودسر

روز مزرعه فندق با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی در روستای لیماگوابر از توابع اشکورات شهرستان رودسر در تاریخ 12 شهریورماه سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس منشی‌زاده مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در این خصوص گفت: روز مزرعه فندق با حضور محققان مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان و ایستگاه تحقیقات فندق، روسا، کارشناسان و مروجین مراکز جهاد کشاورزی و نیز باغداران منطقه برگزار شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی افزود: در این برنامه محققان در مورد آفات و بیماری‌ها، تغذیه و نحوه هرس و گرده‌افشانی درختان فندق آخرین یافته‌ها و نتایج تحقیقی را به بهره‌برداران حاضر در مراسم ارائه دادند ضمن اینکه جلسه پرسش و پاسخ بین محققان و باغداران از نکات مثبت و بارز این مراسم بود.

منشی‌زاده ضمن بیان اینکه روز مزرعه یکی از روش‌های ترویجی بسیار مؤثر است که در خط مقدم تولید، ارتباط مستقیم و مؤثر، تعامل و تبادل تجربیات و دانش بین محققان، کارشناسان، مروجین و کشاورزان در محیط مزرعه را از مهم‌ترین اهداف روز مزرعه برشمرد.