• امروز: 1399/08/09
  • آخرین بروزرسانی: 1399/08/07
استقرا زنبورداران مهاجر در شهرستان املش با اخذ مجوز

استقرا زنبورداران مهاجر در شهرستان املش با اخذ مجوز

مدیر جهاد کشاورزی املش از آغاز استقرار زنبورداران مهاجر در شهرستان خبر داد


به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس صفری با بیان اینکه  شهرستان بدلیل برخورداری از تنوع پوشش گیاهی شهدزا و شرایط خوب آب و هوایی مکان مناسبی جهت استقرار زنبورداران مهاجر و بومی است ادامه داد: در سال 99_98، ٨١ زنبوردار مهاجر با بیش از ١۶٧٧٣ کندوی زنبور عسل در مناطق این شهرستان استقرار یافتند.

 

وی با اشاره به وجود ٢۴٣ نفر زنبور دار بومی شهرستان و ٨٨۶٩ کندوی زنبور عسل افزود: در این شهرستان عسل در خرداد ماه و پاییز برداشت و به بازار داخلی کشور عرضه میشود.
مدیر جهاد کشاورزی املش خاطر نشان کرد همه ساله در شهریورماه زنبور داران مناطق دیگر کشور به شهرستان کوچ کرده و مستقر میشوند  اظهار داشت:  بمنظور ارتقا سطح کمی و کیفی تولیدات زنبور عسل اقدام به اجرای طرح ساماندهی زنبورستان ها، برگزاری کلاس های آموزشی، همایش زنبورداری، ثبت مشخصات زنبورستانها در سامانه جامع پهنه بندی و اجرای پروژه ارتقا سطح تولیدات زنبور عسل در شهرستانانجام شده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: زنبورداران پر تلاش شهرستان املش در سرشماری زنبورستانها که در اواخر شهریور و اوایل مهر ماه سال جاری اجرا میشود، شرکت نموده و زنبورداران مهاجر از سایر شهرها و استان ها قبل از کوچ کندو های خود به شهرستان حتما از مدیریت جهاد کشاورزی  «مجوز استقرار» دریافت نمایند.

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان