• امروز: 1399/07/08
  • آخرین بروزرسانی: 1399/07/07
مصرف بهینه از نزولات جوی راه حل مناسب در صرفه جویی آب در بخش کشاورزی

مصرف بهینه از نزولات جوی راه حل مناسب در صرفه جویی آب در بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده برای مصرف بهینه از نزولات جوی میزان زیادی در آب مصرفی بخش کشاورزی صرفه جویی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ علی درجانی در نشست مجمع نمایندگان استان که با حضور دکتر زارع؛ استاندار گیلان به منظور بررسی آمادگی استان برای فصل کشاورزی پیش رو برگزار شد، بر لزوم استفاده و مصرف بهینه و به‌موقع از منابع آب سطحی تاکید کرد و گفت: نزولات جوی در خارج از فصل زراعی کمک شایانی به مدیریت مصرف در فصل زراعی پیش رو می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه زارعین همه‌ساله ۷۵ درصد اراضی شالیزاری را با بهره‌گیری از نزولات جوی و منابع سطحی شخم اولیه انجام می‌دهند، افزود: عمده ذخیره سد سپیدرود در انجام عملیات نشاء کاری و آبیاری در مراحل رشد رویشی و زایشی برنج استفاده می‌شود.

درجانی افزود: نهاده‌های کشاورزی اعم از تأمین بذر اصلاح و گواهی شده، نسبت به سال قبل افزایش یافته و برای سال آینده به اندازه کافی وجود دارد و نگرانی در این خصوص نداریم.

همچنین وی گزارش مبسوطی از پروژه های آب و خاک اعم از مرمت و احیای آببندانها، تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری، لاینینگ ...و همچنین وضعیت ذخایر استراتژیک نهاده های بخش کشاورزی استان ارائه نمود.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان