• امروز: 1399/04/22
  • آخرین بروزرسانی: 1399/04/21
برگزاری جلسه بررسی روند ایجاد و توسعه شهرک های کشاورزی گیلان

برگزاری جلسه بررسی روند ایجاد و توسعه شهرک های کشاورزی گیلان

جلسه بررسی روند ایجاد و توسعه شهرک های کشاورزی استان گیلان با حضور استاندار،رئیس سازمان جهادکشاورزی و مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان،  نشست مشترک استاندار و رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان با مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی بمنظور بررسی روند ایجاد و توسعه شهرک های کشاورزی در استان برگزار شد.

مهندس درجانی؛ رئیس سازمان جهادکشاورزی گزارشی از عملکرد شعب  شهرک های کشاورزی گیلان در چندسال گذشته از جمله دریافت کلیه مجوزهای قانونی ، تامین آب از طریق حفرچاه های عمیق انجام مطالعات و نقشه برداری ، انجام بیش از 6 مرحله فراخوان عمومی دعوت به سرمایه گذاری و تشکیل کمیته بررسی و انتخاب سرمایه گذاران و... پرداخت و در ادامه به تصویب اعتبارات از محل سفر ریاست جمهوری به گیلان به مبلغ 300 میلیارد ریال به جهت ایجاد خط انتقال گاز و برق و اختصاص تسهیلات برای مجتمع ها اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی نیز در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت شهرک ها در چهار سال گذشته ، خواستار رفع موانع و سرعت بخشیدن بر توسعه و ایجاد شرکتهای کشاورزی در استان  شد.

در ادامه استاندارگیلان با بیان اینکه رویکرد ما حرکت بر اساس اسناد بالادستی آمایش سرزمینی و در راستای  توسعه سبز آبی است  و بر همین اساس همه فعالیت های اقتصادی بایستی با حفظ و صیانت از محیط زیست و با الویت بخشهای کشاورزی ، تناسب شرایط آب و هوایی ، علاقمندی مردم به کشاورزی به ویژه تغییر رویکرد از روشهای سنتی به مدرن  همراه باشد.

دکتر زارع افزود: منع دولت از تصدی گری اقتصادی تصمیم درستی بود تا بخش خصوصی با رغبت بیشتری وارد عرصه کار و فعالیت های اقتصادی شوند در این نشست مقرر گردید ایجاد و واگذاری مجتمع های تحویلی به شرکت شهرکهای کشاورزی  به سرمایه گذاران بر اساس قوانین و مقررات همسان کشوری توسط شرکت مزبور  صورت پذیرد تا  زمینه حضور سرمایه گذاران در استان فراهم گردد.

گفتنی است شرکت شهرک های کشاورزی شعبه گیلان، پنج مجتمع گلخانه ای واقع در شهرستان های سیاهکل ، انزلی ، شفت ، ماسال و رضوانشهر  به مساحت 180 هکتار  گلخانه های مدرن هیدروپونیک برای سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی را در دست اقدام دارد. ۹۸/۸/۲۳

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام رسان سروش باشید          https://sapp