• امروز: 1399/04/25
  • آخرین بروزرسانی: 1399/04/24
برگزاری کارگاه آموزشی اهمیت تغذیه درختان زیتون

برگزاری کارگاه آموزشی اهمیت تغذیه درختان زیتون

به گزارش روابط عمومی سازمان، کارگاه آموزشی با عنوان اهمیت تغذیه درختان زیتون در شهرستان رودبار برگزار شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی گیلان در خصوص اهمیت برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: افزایش عملکرد زیتون، کاهش اثرات سال آوری، سهولت در دسترس بودن عناصر غذایی مورد نیاز، بالا بردن توان مصرفی درختان زیتون و تغذیه مناسب، از عوامل مهمی است که زیتون‌ کاران باید به آن توجه کنند.

مهندس منشی‌زاده با تأکید مجدد بر ضرورت ارتقاء دانش و آگاهی کارشناسان، مروجین و به‌تبع آن باغداران زیتون‌کار درزمینهٔ مدیریت باغات این محصول اعلام داشت: کارگاه آموزشی یک‌روزه با موضوع " اهمیت تغذیه درختان زیتون" با حضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار، روسا و کارشناسان ستادی و شهرستانی ترویج و تولیدات گیاهی، مروجین مسئول پهنه‌های مراکز جهاد کشاورزی آن شهرستان و باغداران منطقه رودبار برگزار شد.

وی افزود: طی هماهنگی به‌عمل‌آمده دکتر طاهری، متخصص و محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان جهت تدریس در این کارگاه حضور یافت که در خصوص اهمیت تغذیه درختان زیتون جهت افزایش محصول و روش‌های شناخت علائم مشترک بین کمبود تغذیه و آفات و بیماری‌ها مطالب ارزشمند و کاربردی ارائه کردند.

وی در ادامه گفت با اشاره به اینکه آفت مگس میوه مدیترانه‌ای طی این چند سال خسارت فراوانی به باغات میوه مرکبات، خرمالو، ..... وارد کرده عنوان داشت: جهت پیشگیری و کنترل این آفت در شهرستان‌های شرق گیلان و نیز سایر شهرستان‌ها برای آموزش مروجین برنامه‌های فراوانی پیش‌بینی و اجراشده

مهندس منشی‌زاده تأکید کرد: از تجربه، دانش و تخصص محققین مراکز و مؤسسات تحقیقاتی و علمی بهره‌مند شده‌ایم و همچنان در حال برگزاری دوره‌های ترویجی هستیم. 98/8/21

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام رسان سروش باشید          https://sapp.