• امروز: 1399/04/21
  • آخرین بروزرسانی: 1399/04/19
برگزاری هجدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین در منطقه آزاد انزلی

برگزاری هجدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین در منطقه آزاد انزلی

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی گیلان از برگزاری هجدهمین دوره از جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین خبرداد.
به گزارش روابط عمومی سازمان؛ هجدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین 
17 آبان ماه سال جاری در مجموعه ورزشی سیروس قایقران سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

مهندس منشی زاده با بیان اینکه جشنواره با حضور۴استان گیلان، تهران،  قزوین و مازندران با ۷۶ راس اسب کاسپین انجام شد گفت: این رویداد به عنوان فرصتی جهت معرفی توانایی ها و زیبایی اسب کاسپین به عنوان یکی از نژادهای اصیل  جهانی  است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ها، یکی از روش­ های ترویجی و بصورت همایش در مدتی معین و  دوره‌اي در مکانی مشخص برای كشف استعدادها و ايجاد رقابت براي ارتقاء كيفيت و معرفی آثار مخاطبان و شرکت کنندگان برگزار می‌ شود ادامه داد: این جشنواره با همکاری مشترک سازمان جهاد کشاورزی گیلان و معاونت فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی و تعدادی از نهادها و ارگانهای مرتبط اجرا شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی گیلان هدف از این جشنواره را پرورش اسب کاسپین بعنوان ذخیره  ژنتیکی ارزشمند در محیط های طبیعی بوِیژه خاستگاه اصلی آن عنوان نمود و افزود:  گیلان میتواند با فراهم نمودن زمینه اجرای برنامه های اصلاح نژادی و به روز نمودن توان ژنتیکی  ایجاد اشتغال و افزایش درآمد دامداران از طریق پرورش اسب در جوامع محلی را فراهم نماید. 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام رسان سروش باشید          https://sapp

 

اسباسباسباسب
برگزاری هجدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین در منطقه آزاد انزلی
برگزاری هجدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین در منطقه آزاد انزلیبرگزاری هجدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین در منطقه آزاد انزلی