• امروز: 1399/03/15
  • آخرین بروزرسانی: 1399/03/14
پیام تبریک ریاست سازمان  به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

پیام تبریک ریاست سازمان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

مهندس درجانی رییس سازمان جهاد کشاورزی با صدور پیامی روز ملی روستا و عشایر را به روستائیان و عشایر سراسر استان تبریک گفت.

متن کامل پیام به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

پانزدهم مهرماه با هدف ارج نهادن به روستا و فرهنگ روستایی و همچنین جامعه ارزشمند عشایر، به نام روز ملی روستا و عشایر، نام‌گذاری شده است. روستا برآیندی از عناصر طبیعی و عناصر ساخته شده‌ است که به گونه‌ای زمینه سازگاری فرد را با جامعه فراهم می‌آورد و موجب جامعه پذیری می‌شود. روستا، جامعه ای است که می توان آغازگری تمدن را از آن دانست و روستائیان مردمی هستند که صدق اعمال و رفتارشان، گستره نعمت را بر آنان وسعت می دهد. عشایر نیز که لذت زندگی را در طبیعت و کوچ یافته اند مردمانی سختکوشند که زندگی آن‌ها همواره پر از تکاپو، تلاش، زحمت و حرکت بوده است.

تلاش برای توسعه روستاها به عنوان رُکنی پراهمیت همواره مورد توجه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و توسعه زیرساخت ها در مناطق روستائی و کمتر برخوردار، گواه این مدعاست.

ارتقای ضریب مکانیزاسیون در راستای کاهش صعوبت فعالیت های کشاورزی در استان گیلان، تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری، راه اندازی سامانه­های نوین آبیاری در باغات استان، مدرن سازی واحدهای شالیکوبی به منظور افزایش راندمان برنج تجاری تولید شده و کاهش ضایعات، توفیقات قابل توجه در صنعت دام و طیور استان و ... جملگی نشان از توجه ویژه خدمتگزاران ملت به توسعه روستاها دارد.

ایجاد اشتغال پایدار با بکارگیری تکنولوژی روز، ارائه راهکارهای مناسب برای برون رفت از چالش کم آبی با توسعه کشت­های گلخانه­ای در استان، افزایش بهره وری تولید محصولات کشاورزی از اهداف متعالی سازمان جهاد کشاورزی گیلان برای توسعه بیش از پیش روستاهای این استان است.

اینجانب، روز ملی روستا و عشایر را به تمامی روستائیان گرامی استان و عشایر سختکوشی که نقشی بی بدیل در سلامت غذایی استان و کشور دارند، تبریک می گویم و سربلندی، سلامتی و توفیق این عزیزان را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

 

علی درجانی رییس سازمان

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام رسان سروش باشید          https://sapp.ir/jkg