• امروز: 1398/06/31
  • آخرین بروزرسانی: 1398/06/31
برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان آغاز شد

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان آغاز شد

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان گفت: زنبورداران گیلانی برداشت عسل را از ۲۹۰ هزار کندو آغاز کردند.

مهندس اکبرنژاد از آعاز فرآیند برداشت عسل در استان گیلان خبر داد و با بیان اینکه این استان به عنوان پنجمین تولید کننده عسل در ایران لقب گرفته اظهار داشت: زنبورداران گیلانی در حال حاضر فرآیند برداشت عسل را از حدود 290 هزار کندو آغاز کردند.

وی با بیان اینکه این سازمان در راستای بهبود تولید عسل و افزایش کیفیت این محصول برنامه‌ریزی می‌کند عنوان کرد: کمک برای ارتقاء کیفیت تولید عسل در کنار ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای این محصول در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی میزان قابل برداشت عسل توسط زنبورداران گیلانی را مورد تأکید قرار داد و در این مورد تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود زنبورداران استان گیلان امسال بتوانند از مجموع کندوهای موجود بیش از 5 هزار و 500 تن عسل را برداشت و روانه بازار مصرف کنند.

اکبرنژاد ارزش این مقدار عسل برداشت شده زنبورداران گیلانی را حدود 275 میلیارد تومان اعلام کرد و ابراز داشت: امسال توسط مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است و زنبورداران گیلانی نیز به سهم خود برای تحقق این شعار ارزشمند تلاش می‌کنند.

ایشان ادامه افزودند: از حمایت‌های این دستگاه از زنبورداران و اعطای تسهیلات ارزان قیمت به آنان سخن گفت و بیان داشت: امیدواریم با بسترسازی‌های مناسبی که در جریان حمایت‌های جهاد کشاورزی انجام شد امسال تولید عسل در گیلان 10 درصد افزایش یابد.

وی ادامه داد: زمان برداشت محصول عسل توسط زنبورداران گیلانی را نیز مورد اشاره قرار داد و در تشریح این موضوع خاطرنشان کرد: محصول عسل سالانه در دو مرحله یکی از اوایل خرداد تا اواخر تیرماه و دیگری از اوایل شهریور تا اوایل مهر توسط زنبورداران برداشت می‌شود.

مهندس اکبرنژاد مهم‌ ترین مراکزی که در این استان به امر تولید عسل مشغول هستند را برشمرد و گفت: شهرستان‌هایی نظیر تالش، آستارا، رضوانشهر، ماسال، رودسر، املش و لنگرود از مهمترین مناطق تولید عسل در استان گیلان محسوب می‌شوند. 98/3/21

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام رسان سروش باشید                    https://sapp.ir/jkgcras