• امروز: 1398/06/31
  • آخرین بروزرسانی: 1398/06/31
تولید ریزجلبک در دستور کار متولیان حوزه کشاورزی گیلان

تولید ریزجلبک در دستور کار متولیان حوزه کشاورزی گیلان

مدیر صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تولید ریزجلبک در دستور کار متولیان این حوزه در گیلان هم قرار دارد.

دکتر جوادزاده گفت: توسعه صنایع سبز که تولید ریزجلبک یکی از شاخه های آن است، یکی از برنامه های راهبردی وزارت جهاد کشاورزی است و به تبع آن توسعه این دست صنایع تبدیلی در دستور کار متولیان این حوزه در گیلان هم قرار دارد.

وی افزود: مدیریت صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی گیلان که متولی صدور پروانه بهره برداری این صنایع است، در سایت سازمان جهاد کشاورزی گیلان "تولید ریزجلبک " را به عنوان یکی از اولویت های سرمایه گذاری بخش کشاورزی استان معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه تنها کارخانه تولید ریزجلبک گیلان یک واحد نیمه صنعتی دانش بنیان است، خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی به متقاضیان ساخت واحدهای صنعتی­ با ظرفیت تولید بالاتر بین 70تا80 درصد هزینه های سرمایه گذاری را در قالب تسهیلات پرداخت می کند.

وی افزود: بنا داریم بزودی برای برندسازی و معرفی این محصول که به تولید محصولات غذایی سالم و ارگانیک کمک می کند، گام هایی برداریم که البته این کار مستلزم سنجش درجه ارگانیک بودن ماهی هایی است که با ریزجلبک پرورش می­یابند.

دکتر جوادزاده که معتقد است این شیوه دانش بنیان در ابتدای راه است، افزود:با کمک مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی و از طریق مراکز  جهاد کشاورزی در سطح شهرستانها، این شیوه دانش بنیان را به بهره برداران در روستاها معرفی می کنیم تا آبزی پروران بیشتری از این شیوه استفاده کنند. ۹۸/۲/۲۹

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام رسان سروش باشید                        https://sapp.ir/jkgcras