• امروز: 1398/05/30
  • آخرین بروزرسانی: 1398/05/30
گیلان رتبه نخست اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی در کشور را دارد

گیلان رتبه نخست اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی در کشور را دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به رتبه نخست این استان در اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در کشور، گفت: تاکنون 85 هزار هکتار از اراضی تجهیز و نوسازی شده اند.

مهندس درجانی روز دوشنبه مورخ 98/2/23 در نشست مدیران کل استان گیلان با فرماندار شفت که در سالن میرزای شفتی فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی شفت به ویژه در زمینه تولید محصولات همانند چای، نوغانداری، برنج و گل و گیاهان دارویی، گفت: توجه به این حوزه می‌تواند در توسعه و اشتغال شهرستان شفت مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه کشاورزی گیلان بیشترین اعتبارات را در سفر ریاست جمهوری دریافت کرده است،افزود: این اعتبارات در حوزه تجهیز اراضی،توسعه و ساماندهی آب بندان ها،ساماندهی اراضی ملی و کشاورزی در قالب کاداستر پیش بینی و اختصاص خواهد یافت.

مهندس درجانی در ادامه با اشاره به اینکه ستادی برای تهیه برنامه و برش‌های شهرستانی تشکیل شده است، گفت: در این ستاد اولویت‌ها مشخص و مشکلات بر اساس این اولویت بندی ها حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه گیلان در حوزه تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در میان سه استان تولید کننده برنج جایگاه اول را در کشور دارد، بیان کرد: از حدود 130 هزار هکتاری که در این سه استان تجهیز و نوسازی شده 85 هزار هکتار در استان گیلان انجام شده است.

رئیس سازمان کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه تجهیز و نوسازی 20 هزار هکتار از این اراضی طی دو سال از برنامه‌های مصوب سفر ریاست جمهوری است، افزود: در شهرستان شفت نیز در این زمینه پیشنهاداتی شده و جهاد کشاورزی آمادگی انجام این طرح را دارد.

وی به ساماندهی آب بندان ها و شیوه نامه ابلاغی از سوی استانداری نیز اشاره کرد و گفت: جهاد کشاورزی امور آب منطقه‌ای این زمینه سهیم بودند که بخشی از آب بندان های شهرستان شفت نیز در قالب این برنامه قرار گرفته و اجرایی می‌شود.

مهندس درجانی در خاتمه گفت: در حوزه پرداخت تسهیلات کشاورزی نیز در قالب طرح‌های روستایی بیش از 55 درصد اعتبارات در حوزه کشاورزی در سال گذشته جذب شده که این میزان معادل 130 میلیارد تومان است. ۹۸/۲/۲۴

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

همراه ما در پیام رسان سروش باشید                        https://sapp.ir/jkgcrasht.ir