• امروز: 1398/05/31
  • آخرین بروزرسانی: 1398/05/30
پیش‌بینی تولید ۱۵۵ هزار تن مرکبات در گیلان

پیش‌بینی تولید ۱۵۵ هزار تن مرکبات در گیلان

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: ۹۰ درصد محصولات باغات مرکبات گیلان برداشت شد.

مهندس پارسافر با بیان اینکه تاکنون ۹۰ درصد محصولات باغات مرکبات گیلان برداشت شده است، گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۱۵۵ هزار تن از باغات استان مرکبات برداشت شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۴۳ هزار تن در گیلان مرکبات تولید شده بود، ادامه داد: امسال کیفیت مرکبات استان نیز بسیار خوب است.

مهندس پارسافر با بیان اینکه لنگرود، رودسر و املش بیشتر سطح زیرکشت باغات مرکبات گیلان را به خود اختصاص داده‌اند، خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها تامین مرکبات شب عید امسال با اولویت از مرکبات داخل استان صورت خواهد گرفت.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بخشی از مرکبات که کیفیت کمتری دارند، برای آبگیری به کارخانه‌ها برده می‌شوند و مقداری نیز در استان توسط روستاییان در بازارها به فروش می رسند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه علاوه بر مرکبات، کیوی گیلان هم کیفیت بسیار خوبی داشت و میزان تولید دقیق آن در حال بررسی است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم، امسال ۱۷۵ هزار تن کیوی در گیلان تولید شده باشد.

مهندس پارسافر وضعیت صادرات کیوی گیلان به کشورهای حاشیه خزر را بسیار مناسب عنوان کرد و گفت: در حال حاضر کیوی‌کاران استان در حال تغذیه و هرس باغات هستند تا سال آینده شاهد افزایش تولید کمی و کیفی کیوی استان باشیم. 97/11/21

روابط عمومی سازمان جهاد  کشاورزی استان گیلان