• امروز: 1401/07/15
  • آخرین بروزرسانی: 1401/07/11
برنامه های گرامیداشت دهه فجر مسجدمحور باشد

برنامه های گرامیداشت دهه فجر مسجدمحور باشد

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر جهانی ، مساجد را یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار هم در شکل گیری و هم در گسترش و تعمیق انقلاب اسلامی دانست و افزود: امسال برنامه های گرامیداشت دهه فجر در درجه اول مسجدمحور باشد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر جهانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در نشست هماهنگی کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در استان، با بیان اینکه جشن های دهه فجر در بخش ها و روستاها با شور و هیجان خاصی برگزار می شود، اظهار کرد: هدف این کمیته توسعه و رونق برنامه های مردمی در راستای بزرگداشت ایام الله پیروزی انقلاب است.

وی با بیان اینکه موج حملات دشمن در آشوب های اخیر نسبت به ارزش ها بود، تصریح کرد: دشمن با آتش زدن مساجد و قرآن ها صراحتا دشمنی خود را با دین نشان داد و جایگاه مسجد به خوبی نمایان شد.

این کارشناس دینی، مساجد را یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار هم در شکل گیری و هم در گسترش و تعمیق انقلاب اسلامی دانست و افزود: امسال نیز همانند سال های گذشته برنامه های گرامیداشت دهه فجر در درجه اول مسجدمحور باشد، زیرا بنا به تعبیر معمار کبیر انقلاب، مسجد سنگر است.

حجت الاسلام جهانی، تربیت یافتگان مسجد را در صف مقدم پاسداری از اسلام، انقلاب و نظام دانست و گفت: نقش مساجد به عنوان مرکز فرماندهی دینی و فرهنگی جامعه برای مردم بارز است لذا باید از این ظرفیت برای تبیین دستاوردهای انقلاب استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی گیلان، خواستار حضور بیش از پیش جوانان در برگزاری مناسبت های انقلاب شد و خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم تا فضای فرهنگی مساجد از وجود جوانان با انگیزه و انقلابی بهره مند شود. وقتی میدان را به جوانان می دهیم، شاهد برگزاری برنامه های شاخص و پرمحتوا خواهیم بود.

وی از برگزاری مسابقات قرآنی ویژه ایام الله دهه فجر خبر داد و اضافه کرد: فعالیت های قرآنی برنامه محور و هدفمند در کنار مسابقات فرهنگی و ورزشی برگزار شود.

رئیس کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر در گیلان، با بیان اینکه ادارات آماده استقبال از دهه فجر باشند، گفت: بانگ «الله اکبر» یادآور همه خاطرات ارزشی ما در دوران انقلاب است و امام راحل فرمود «ما با بانگ الله اکبر توانستیم بر دشمن پیروز شویم» لذا این مهم کمرنگ نشود.

حجت الاسلام جهانی، شعارهای دشمن را در جهت خاموش کردن الله اکبرها دانست و متذکر شد: «الله اکبر» یکی از بنیادی ترین اصول ادیان الهی خصوصا دین اسلام بوده و جهت گیری انقلاب ما همین «الله اکبر» است لذا نباید اصول را فراموش کنیم و بانگ الله اکبر ملت همزمان با شب ۲۲ بهمن باید به گوش برسد.

وی در پایان از برگزاری جشن انقلاب در بیش از ۲ هزار روستای استان خبر داد و تاکید کرد: برنامه های سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با مشارکت روستاییان به ویژه جوانان برگزار می شود و در برخی از روستاها از هم اکنون آغاز شده است.